Infagro media
Ваш путівник по молочній галузі України

Проблеми молочної галузі

Матеріал з Infagro Media
Версія від 18:36, 14 листопада 2022, створена Infagro (обговорення | внесок)
(різн.) ← Попередня версія | Поточна версія (різн.) | Новіша версія → (різн.)
Перейти до:навігація, пошук

На кожному етапі розвитку молочної галузі на перший план виходила якась основна проблема, яку супроводжували інші, як правило, похідні від основної, або ж "самостійні", породжені різними економічними причинами. Наприклад, довгий час найбільшою проблемою переробних підприємств був дефіцит якісного молока, який визначав як рівень закупівельної ціни молока, так і асортимент молочної продукції. Певною мірою якість молока впливала і на географію експорту, адже не кожна країна була готова імпортувати продукцію, вироблену з сировини, яка за своїми характеристиками не дотягувала до прийнятих в інших країнах стандартів.

Викликом для українських сироварів стало ембарго на експорт сиру до росії, куди до 2013 року відправлялося до 83% вироблених сирів. Почався пошук нових ринків збуту, підприємства скоротили закупівлю сировини. Структура використання сирого молока переробниками зазнала змін.

У 2016 році проблемою стало скасування спецрежиму ПДВ, введення якого свого часу посприяло розвитку галузі і це визнавали і виробники молока, і переробники. Запропоновані навзамін схеми підтримки успіху не мали і розвиток молочного тваринництва знову опинився під питанням.

У 2021 році висока ціна вітчизняного сирого молока перевищила відповідну ціну в ЄС і зробила український молочний експорт безперспективним, адже вітчизняна продукція через високу ціну сировини втратила конкурентоспроможність. І тільки у 2022 році зростання цін на сировину в ЄС до рівня, що перевищив ціну в Україні, змінило ситуацію. Разом з іншими чинниками це посприяло нарощуванню вітчизняного молочного експорту.

Pertner logos
Про проект
Використання матеріалів сайту
© Інфагро, 2022