Infagro media
Ваш путівник по молочній галузі України

Молокопереробка після року війни

Матеріал з Infagro Media
Перейти до:навігація, пошук

Після року воєнних дій, у лютому 2023 року, Держстат оприлюднив дані щодо кількості активних підприємств, показавши їх в розподілі за регіонами України та видами економічної діяльності на 1 листопада 2022 року. Діяльність молочних підприємств представлена категорією “Переробка молока, виробництво масла та сиру”. Враховано як великі підприємства, так і маленькі цехи, без інформації про обсяг виробництва.

Через військову агресію рф і, як наслідок, руйнацію економіки, за рік воєнних дій в статистиці промислових потужностей молокопереробки сталися суттєві зміни. За даними Держстату, на 1 листопада 2022 налічувалося 354 підприємства, пов’язаних з діяльністю «переробка молока, виробництво масла та сирів», що на 43 підприємства менше (-11%), ніж на 1 листопада 2021 року. Але слід зазначити, що підприємств, які можна впевнено назвати «молочний завод», в Україні значно менше.

Зміна кількості підприємств 2022.jpg

Загалом, найбільша кількість молокопереробних підприємств на 1 листопада 2022 року зафіксована у Києві, Вінницькій, Львівській та Полтавській областях. Найменша – у Луганській та Чернівецькій.

За офіційною інформацією, найбільш суттєвим стало зниження кількості молокозаводів у Харківській, Дніпропетровській областях та Києві. При цьому є приклади незначного збільшення кількості профільних підприємств у Житомирській, Львівській, Рівненській, Закарпатській та Сумській областях.

UA-82.5

Pertner logos
Про проект
Використання матеріалів сайту
© Інфагро, 2022